Kadınlarda Saç Ekimi

Hazırlık Aşaması:

Saç ekimine başlanmadan önce belirli bir hazırlık aşaması olmalıdır. Öncelikle alkol ve sigara tüketimi -belirli ölçüde bırakılmalı ve saça uygulanan bakım kremi ve solüsyon gibi uygulamaların en az bir hafta öncesinden kesilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda saç ekimine rahat kıyafetler ile gelmek uzun sürecek bu işlem için kişinin sıkılmasının önüne geçer. Hazırlık aşaması en önemli kısımdır.

Muayene ve Saç Analizi Aşaması:

Uzman doktorların yapmış olduğu muayene sonucunda saçın yapısı, kökün sağlamlığı ve aynı zamanda saçın cinsi kontrol edilir. Cinsine bağlı olacak şekilde saç ekim işlemleri gerçekleştirilir. Bu daha doğal bir görüntü oluşmasına olanak sağlar. Özellikle kadınlarda saç ekimi işlemlerinde daha çok kontrol gerektiren bir durumdur.

Anestezi Aşaması:

Saç ekimi sırasında lokal anestezi uygulanır. Ufak iğnelerin kafaya batırılması ve belirli noktalarına oluşturulması ile birlikte saç ekim işlemleri gerçekleştirilir. Anestezi aşaması sırasında herhangi bir alerji durumu söz konusu olmaması için öncesinden bazı tetkikler uygulanır.

Greft Toplama Aşaması:

Greft toplama aşaması saç köklerinden alınan ve canlı olan organizmaların uygun koşullar altında saklanması ile birlikte ortaya çıkar. Maksimum 2 saat saklanabilen bu greft toplama aşamasında saçın tam olarak türü öğrenilir ve buna uygun saç ekimi yapılabilmesi için gerekli olan araştırmalar ve çeşitlendirmeler gerçekleştirilir. 

Kanal Açımı:

Saç ekimi sırasında kanal açma yöntemi öncesinden toplanmış olan saç köklerinin yani greftlerin yerleştirileceği yuvaların açılma işlemi olarak adlandırılır. Kullanılan yönteme göre bu işlem değişir. Tüm bu işlemlerin en başında öncelikle hastanın saç ekimi planlaması yapılmalıdır. Daha sonrasında saç ekimi yapılacak ön çizgi belirlenir. Saç ekimi sırasında en fazla dikkat edilecek durum, saçın ön çizgisinin doğru belirtilmesidir. 

Saç Ekimi:

Saç ekiminin konforlu ve rahat şekilde geçmesi için mutlaka hasta rahat ettirilmelidir.  Saç ekimi işlemi uzun süren bir durumdur. Aynı zamanda nekahet dönemi gerektirmeyen bir işlem olarak karşımıza çıkar. Kadınlarda saç ekimi işlemleri yapıldıktan sonra bir gün evde istirahat edilmesi oldukça önemlidir.  Bunun nedeni yeni olarak ekilen köklerin olası bir yaşayacağı tramvaya karşı korunmasını sağlamaktır.

Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci:

Ekim sonrasındaki günlerde iş hayatınıza ve sosyal hayatınıza geri dönebilirsiniz. İşlem demin gerçekleştirilmesinden sonra belirli bir süre şapka ve bere kullanımı yasaklanır. Aynı zamanda güneşe çıkmanız da yasak olan durumlardan biridir. Doktor kontrollerinizi gerçekleştirerek hayatınıza devam edebilirsiniz. Boya ve benzeri ürünler belirlenen süre içerisinde kullanılmaz.

Saç ekimi yaptırdıktan sonra iyileşme süreci çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilir ilk gün evde istirahat önerilir Daha sonrasında güneşten korunarak 10 gün boyunca verilen özel bantlar ile gezilmelidir. Şapka ve bere kullanımı yasaktır aynı zamanda geceleri yatış pozisyonunda dikkat edilmesi gerekir.  Saç ekimi prosedürü zahmet gerektiren bir operasyon değildir. Operasyon uzun sürer fakat iyileşme süreci oldukça azdır.

 

 

 

Kadında Erkek Tipi Saç Dökülmesi Tedavisi

Kadınlarda yaşanabilen erkek tipi saç dökülmesi çeşitleri genellikle çok genç yaşlarda ya da menopoz ile ortaya çıkan bir durumdur. Kadınlarda görülen bu saç dökülmesi tipi tam anlamıyla görsel açıdan kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Bu dökülmeyi iyileştirebilecek bir tedavi maalesef yoktur. Bu nedenle erken dönemde yapılan teşhis ile birlikte saç dökülmesini yavaşlatma işlemi sağlanabilir. Fakat yine de dökülme durmayacağım için kalıcı bir çözüm bulmaz.  Bu nedenle kadınlarda saç ekimi tavsiye edilir.

Neden Saç Ekimi Yaptırmalısınız?

Yapılan diğer saç dökülmesi tedavilerini doğru sonuçlar vermemesi aynı zamanda işe yaramadığı durumlarda başarılı sonuçlar elde edebilmek adına kadınlarda saç ekimi yaptırılabilir. Hem erkeklerde hem de bayanlarda tercih edilebilen saç ekim işlemleri, özel teknoloji ve uzman kadrosu ile birlikte gerçekleştirilmesi durumunda kalıcı sonuçlar doğuracaktır.  Diğer yapılan tedavilerin aksine kadınlarda saç ekimi işlemleri daha başarılı sonuçlar oluşturur. Ayrıca saç dökülmesine çok geç kalınmış evrelerinde dahi uygulanabilecek bir yöntemdir. Doğal görünümlü saçlara sahip olmak adına için tercih edilebilir. 

Kadınlardaki Saç Dökülmesi Neden Olur?

Kadınların saçlarının dökülmesi genellikle doğum kontrol hapı kullanımlarında, doğum süreçlerinde yaşanan vitaminsizlik gibi durumlarda, tüp mide ameliyatlarındaki vitaminsiz kalınması durumlarında ortaya çıkar. Aynı zamanda  tiroit hormonunu dengesizliği, stresli yaşam, alkol ve sigara tüketimi  ya da emzirme dönemi ile menopoz dönemi gibi durumlarda daha fazla karşımıza çıkabilir diyebiliriz. Daha düşük oranlarda olan saç dökülme durumu ise saç bakımı adı altında gerçekleştirilmiş olan fön, perma ve saç derisinin aşırı ısıya maruz bırakılması ile birlikte saç dökülmesi durum söz konusu olabilir. Bu durumlarda kadınlarda saç ekimi işlemleri düşünülür.

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kadınlarda saç ekimi sırasında kullanılan bazı teknikler vardır. Bu saç ekimi teknikleri genellikle DHI ve FUE saç ekimi yöntemleri olarak karşımıza çıkar. Bu yöntemlerde mikro motor kullanılmaktadır. Saç köklerinin alındığı bölge üzerinde herhangi bir iz bırakmaz. DHI  yöntemi saçların tamamen tıraş edilmesine gerek kalmadan uygulanabilen bir saç ekim yöntemi olarak karşımıza çıkar. 

Kadınlar saç ektirebilir mi?
Kadınlar saç dökülmelerinin fazla olduğu durumlarda eğer bu dökülmenin önüne geçemiyor ise saç ektirme işlemlerine profesyonel kişiler tarafından gerçekleştirebilirler.
Ekilen bir saçın tekrar uzaması ne kadar sürer?
Kendi saçınız ile uyumlu olan saç tipleri ekildiği için aynı sizin saçınız gibi uzama gösterir. Farklı bir durum söz konusu olmaz.
Kadınlarda saç ekimi ne kadar başarılı?
Dünya üzerinde yapılan saç ekimi işlemlerinin %99'u başarılı şekilde sonuçlanmıştır. Kadınlarda saç ekimi işlemlere erkeklere oranla daha başarılı bir şekilde sonuçlanır. Bu nedenle güvenlidir.
Bayanlarda saç ekimi ile alın daraltmada yapılır mı?
Hem erkeklerde hem bayanlarda saç ekimi yapılırken ekim kısımlarının çizgileri öncesinden belirlenir. İsteğe bağlı olarak daraltma işlemleri sağlanır. Fakat diğer saç ekim işlemlerine oranla biraz daha iyileşme süreci geç olan bir uygulamadır. Çok fazla alın kısmına denk gelmeyecek şekilde ufak noktalar halinde iyileştirme çalışmaları yapılabilir.
Saç Ekimi Sonrasında İz Kalır mı?
Yapılan hiçbir saç ekimi uygulamasının ardından iz kalmaz. Sadece ilk 15 gün ufak kırmızı noktalar halinde görülen ve saç ekiminin gerçekleştirilmiş olduğu alanlar kızarık olur. Daha sonrasında bu kızarıklıklar da gider.
Kadınlarda saç ekimi sonrası boya yapılır mı?
Kadınlar yapmış olduğu saç ekiminden sonra belirlenen süre içerisinde herhangi bir saç bakımı ya da şekillendirmesi gibi işlem yapamaz. Bu sürenin geçmesinin ardından doktorun izni olması ile birlikte saç boyama işlemlerini gerçekleştirebilir.
Kadınlarda saç dökülmesine ne iyi gelir?
Kadınlarda genellikle saç dökülmesine iyi gelecek ve B12 vitamini şampuanlar tercih edilebilir. Bunun yanı sıra özel serumlar ve saç tipine uygun iyileştirici kremler yine kadınlarda saç dökülmesine iyi gelecek ürünler arasında yer almaktadır.
Kadınlarda Saç Ekimi İşlemi Acı Verir Mi?
Genel olarak saç ekimi işlemi acı veren bir uygulama değildir. Öncesinde lokal anestezi uygulandığı için hasta herhangi bir ağrı ya da acı hissetmez. Daha sonrasında iyileşme süresini de ufak kaşıntılar ya da ufak acımalar söz konusu olabilir. Fakat kayda alınacak bir durum söz konusu değildir.
Kadın saç ekimi güvenli midir?
Kadınlarda saç ekimi işlemleri güvenli yollarda gerçekleştirilir. Saç dökülmesi problemi yaşayan tüm bireyler uzman kadrosuyla saç ekimi işlemlerini gerçekleştiren ve profesyonel hizmet veren kişilerden destek alabilirler. Güvenli bir hizmettir. Herhangi bir yan etkisi yoktur.
Kadınlarda Saç Ekimi İşe Yarar Mı? Ne Kadar Başarılı?
Kadınlarda saç ekimi işlemleri genel olarak %99 oranında işe yarar %1 oranında ise ufak dökülmeler gözlenebilmektedir. Bu durum işlemin doğru bir şekilde yapılmaması aynı zamanda gerekli olan tüm araştırmaların yapılmamasından kaynaklanır. Profesyonel olarak gerçekleştirilen hiçbir saç ekimi işleminde herhangi bir dökülme ya da olumsuz sonuçlanma gibi durumlar söz konusu olmaz. Oldukça başarılı olan bu uygulamalar seneler boyunca geliştirilmiş teknoloji ile birlikte özel makinalar ile gerçekleştirilir.
Alternatif yöntemlerle kadın tipi saç dökülmesi durdurulabilir mi?
Kadınlarda saç ekimi işlemini gerçekleştirmek istemeyen kişiler farklı alternatif yöntemlere saçlarının dökülmesini durdurabilmek adına başvurabilir. Bu alternatifler saçların tamamen dökülmesini engellemez. Sadece belirli oranda azalmasına yardımcı olur. Ciddi rahatsızlıkları olan ve büyük dökülme problemleri ile başa çıkmak zorunda olan kişiler bu alternatif yöntemlerden de yardım alamazlar mutlaka Kadınlarda saç ekimi işlemleri gerekebilir.

 

Kadınlarda saç ekimi süreci nasıl işler?

Kadınlarda saç ekimi işlemleri yapılan muayeneler ve tetkikler sonrasında saçın ekileceği bölgenin ayarlanarak kısa süre içerisinde gerçekleştirilmesi ile meydana gelir. Kullanılacak yönteme bağlı olacak şekilde bu ekim işlemlerinin uzun sürmesi gibi bir durumda söz konusu olabilir.

Kadınlarda Saç Ekimi Operasyonu İçin Hangi Yöntemler Kullanılır?

Kadınlarda saç ekimi operasyonu için kullanılan iki yöntem vardır. Bu yöntemler genellikle FUE ve DHI  olarak adlandırılan saç ekim yöntemleridir. İkisi de birbirinden farklı saç ekim yöntemleri olduğu için hangisini yapılacağı ve hangisinin daha uygun olacağı doktor kadrosu ile birlikte yapılan tetkikler sonrasında kararlaştırılır.

Kadınlarda Saç Ekimi Yapılır mı?

Kadınlarda saç ekimi işlemleri kolaylıkla yürütebilen bir operasyondur. Sınırlı uyuşturma ile birlikte gerçekleştirilir. Hasta aynı gün taburcu edilir.  Kadınlarda saç ekimi erkeklere oranla daha az acıya sebep olur.

Kadınlarda Görülen Saç Dökülmesi Korunma Yolları

Kadınlarda saç ekimi gibi durumlar ile karşılaşmamak adına saç dökülmesinden korunma yöntemleri daha çok değerlendirilebilir. Saçların yüksek bölümde boyalara ya da atıcılara maruz bırakılmaması ya da sıcak fön ya da maşa gibi ürünler kullanılmaması saç dökülmesinde önüne geçer. Bunun yanı sıra saç dökülmesi saçın cinsine ve yapısına bağlı olacak şekilde az yâda çok olabilir. Gerekli vitaminlerin alınması ve doktor kontrollerini gerçekleştirilerek saç derisi analizlerinin yapılması bu noktada önemlidir.

Kadınlarda Saç Ekimi Sonuçları

Dünya genelinde kadınlarda saç ekimi yaptıran kişilerin birçoğu memnundur. alanında profesyonel ve uzmanlaşmış kişiler tarafından gerçekleştirilen saç ekim işlemleri olumlu sonuçlar vereceği gibi aynı zamanda kalıcı bir çözüm olarak sağlanır.

Kadınlarda Saç Ekimi Fiyatları 2023

Uygulamanın yapılacağı alana bağlı olacak şekilde aynı zamanda hangi makinalarının kullanıldığı ve hangi yöntemin izlendiği ile ilgili değişik fikirler söz konusu olduğu için kadınlarda saç ekimi fiyatları değişkenlik gösterir. Bu nedenle net bir saç ekimi fiyatı vermek doğru olmayacaktır.  Bu işlem için kullanılan yöntem aynı zamanda saç ekim işleminin ne şekilde olacağı fiyatlara etki eder.  Bunun yanı sıra doktorların uzmanlaşmış olması ve farklı prosedürler izleyerek pişirim konforunu oluşturabilmesi açısından da fiyat farklılıkları gözlenebilir.

 

Kadınlarda Saç Ekimi
BİZE ULAŞIN
CONTACT